Bezpieczne, jednak nadal z umiarem

Bezpieczne, jednak nadal z umiarem

Zwykle określana jest jako terapia całkowicie bezpieczna dla zdrowia, która nie wywołuje skutków ubocznych. Nie zmienia to jednak faktu, że homeopatia, jak każda metoda lecznicza, wymaga dostosowania się do kilku kluczowych zasad. Nawet jeżeli pokutuje przekonanie, że nie może ona zaszkodzić, to warto pamiętać o umiarze i zdrowym rozsądku.
W homeopatii istnieje kilka zasad, które mają prowadzić do sukcesu przeprowadzanej terapii. Zdaniem homeopatów, prawidłowo dobrane preparaty, nie tylko zwalczają objawy chorobowe, ale i skutecznie chronią przed nawrotami chorobowymi. Ważne jest jednak to, by pamiętać, że homeopatia to terapia zindywidualizowana. Nie należy więc „ślepo” naśladować działań koleżanki, lecz skrupulatnie dobierać leki, do własnych objawów chorobowych. Jest to najważniejsza kwestia, w całej teorii zastosowania leków homeopatycznych.
Indywidualnie dobrana terapia, nie powinna opierać się na większej ilości leków homeopatycznych niż dwa produkty, które zostały dopasowane do objawów chorobowych. Pacjenci, którzy nie mają odpowiedniego doświadczenia i wiedzy z zakresu homeopatii, powinni przyjmować leki złożone (kompleksowe), które zawierają składniki o niskich potencjach. Mogą wówczas samodzielnie dobierać zestawy leków.
Równie ważną kwestię stanowi częstotliwość przyjmowania i dawkowania leków. W tym wypadku zasada jest prosta. Zarówno dawkowanie, jak i częstotliwość należy dostosować do stopnia intensywności objawów. Ostry przebieg choroby, wymaga zastosowania większych dawek podawanych z większą częstotliwością. Wraz z ustępowaniem objawów, należy zmniejszać ilość i częstotliwość przyjmowanych preparatów.
W przypadku leków homeopatycznych, zawsze należy starannie czytać dołączoną ulotkę. W przypadku informacji o przeciwskazaniach, czy też długości stosowania terapii, nie należy ich ignorować. Nawet najbezpieczniejsze leki, nie zawsze mogą być stosowane przez dzieci, kobiety w ciąży, a także kobiety karmiące piersią.

Podobne artykuły »

Polub nas na Facebooku! »