Co zawierają leki homeopatyczne?

leki-homeopatyczne

Homeopatia to dla jednych medyczny żart a dla innych skuteczna metoda leczenia wielu dolegliwości. Co zawierają leki homeopatyczne?

Homeopatia czyli siła ukryta w naturze

Leki homeopatyczne produkowane są z trzech grup surowców – roślin, zwierząt i minerałów. Sporządzane wyciągi na bazie wody i alkoholu są rozcieńczane w odpowiednich proporcjach. Każdy etap powstawania środka jest dokładnie kontrolowany i sprawdzany. Dzięki naturalnym składnikom leki są bezpieczne.Nie wywołują niepożądanych objawów, więc mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku, w tym dzieci. Cechują się szybkim i komplementarnym działaniem oraz potwierdzoną wieloletnimi badaniami skutecznością. Choć mają wiele przeciwników, ludzie chętnie sięgają po homeopatyczne środki w leczeniu wielu chorób.

Co zawierają leki homeopatyczne?

Homeopatyczne substancje zawierają różne składniki, które są poddawane metodzie rozcieńczania i wstrząsania. Ich zawartość jest niewielka ale naukowcy twierdzą, ze niezwykle skuteczna. Warto poznać bliżej te związki, które stosuje się do produkcji kontrowersyjnych leków.

Arsenicum album – arszenik

Arszenik jest jednym z preparatów homeopatycznych. To minerał znany z czasów średniowiecza. Był stosowany dawniej jako trucizna, zwłaszcza na szczury. Jest lekiem na biegunkę, dlatego często znajdziemy arszenik w podróżnej apteczce homeopaty.

Chlorek sodu

Chlorek sodu jest nieodłącznym składnikiem soli kuchennej. W przyrodzie występuje jako minerał a w leczeniu sprawdza się jako składnik leków homeopatycznych.

Opiumhomeopatia

Opium jest od dawna znanym wyciągiem roślinnym, pozyskiwanym z maku lekarskiego. Jego opary były stosowane jako środek przeciwbólowy i nasenny. Substancje z opium mają działanie przeciwkaszlowe.

Podobne artykuły »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polub nas na Facebooku! »