Homeopatia alergia

Homeopatia alergia

Główną zasadą w terapii homeopatycznej jest zalecenie, aby „podobne leczyć podobnym”. Zakłada to użycie do leczenia danej choroby substancji (oczywiście maksymalnie rozcieńczonej), która u osoby zdrowej wywołałaby takie same objawy. Od początku swego istnienia homeopatia wzbudza kontrowersje, jednak nieustannie też przybywa jej zwolenników. Jednym z najczęstszych schorzeń, przy których szuka się ratunku w homeopatii są alergie. Dlaczego ? Trudno powiedzieć. Częściowo z pewnością z powodu indywidualnego podejścia do pacjenta. Leki homeopatyczne są bowiem dobierane do konkretnego przypadku – dotyczy to zwłaszcza preparatów przeciwalergicznych. Istnieją oczywiście pewne popularne preparaty, jednak to, jakie będzie w nich stężenie aktywnego składnika, oraz jakie dawkowanie zostanie zalecone – jest już sprawą indywidualną.
(Inna rzecz, że podczas wizyty u alergologa lekarstwo również zostałoby dobrane adekwatnie do rodzaju i nasilenia alergii…) Do najpopularniejszych homeopatycznych środków przeciwalergicznych należą:
ALLIUM CEPA – cebula pospolita, stosowana na katar sienny; EUPHRASIA (świetlik)- homeopatyczne krople do oczu – zalecane przy stanach zapalnych spojówek, nadwrażliwości na światło oraz na pyłki; AMBROSIA – przy łzawieniu i swędzeniu oczu, podrażnieniu gardła, zatkanych drogach oddechowych, duszności astmatycznej, a także stanach zapalnych spojówek; ARSENICUM ALBUM – zalecany przy przewlekłym nieżycie nosa, skłonności do krwawień z nosa i do jego owrzodzeń, uporczywym kichaniu,
WYETHIA – trujące ziele, które jest wskazane w świądzie z tyłu nosa/podniebienia (powodującym suchy kaszel oraz przymus ciągłego odkrztuszania u uczulonego);
NUX VOMICA – zalecane przy wielokrotnym kichaniu (szczególnie rano) z obfitą wydzieliną z nosa oraz z niedrożnością nosa; PULSATILLA – stosowany w przewlekłych nieżytach nosa z zieloną lub żółtą wydzieliną, która nie jest drażniąca.
Homeopatyczne leki przeciwalergiczne dostępne bez recepty, także w internetowych aptekach, zawierają głównie wapno, hydrocortyzon oraz loratadynę. Wszystko w bardzo niskich stężeniach. Samemu należy zadecydować jaki rodzaj terapii będzie nam bardziej odpowiadał – czy zgodny z naturą i mniej inwazyjny, czy też oparty o syntetyczne leki, ale działający w szybszym tempie.

Podobne artykuły »

Polub nas na Facebooku! »

Dekalog zdrowego żywienia »

ChrońSerce.pl »

Regularna aktywność fizyczna nie tylko poprawia kondycję i sylwetkę, ale również korzystnie wpływa n ...

Serce to jeden z najważniejszych organów w ludzkim ciele. Gdy lekarz podejrzewa wystąpienie jakiejś ...

Serce to narząd, bez którego nie moglibyśmy żyć. Wśród powszechnych schorzeń wyróżnia się zawał serc ...

Produkty, które spożywamy na co dzień, mogą w ogromnym wręcz stopniu wpływać na zdrowie naszego serc ...

Choroby serca zbierają coraz większe żniwo. Wielu ludzi, zamiast zastanowić się nad odpowiednią diet ...

Google+ »