Homeopatia alergia

Homeopatia alergia

Główną zasadą w terapii homeopatycznej jest zalecenie, aby „podobne leczyć podobnym”. Zakłada to użycie do leczenia danej choroby substancji (oczywiście maksymalnie rozcieńczonej), która u osoby zdrowej wywołałaby takie same objawy. Od początku swego istnienia homeopatia wzbudza kontrowersje, jednak nieustannie też przybywa jej zwolenników. Jednym z najczęstszych schorzeń, przy których szuka się ratunku w homeopatii są alergie. Dlaczego ? Trudno powiedzieć. Częściowo z pewnością z powodu indywidualnego podejścia do pacjenta. Leki homeopatyczne są bowiem dobierane do konkretnego przypadku – dotyczy to zwłaszcza preparatów przeciwalergicznych. Istnieją oczywiście pewne popularne preparaty, jednak to, jakie będzie w nich stężenie aktywnego składnika, oraz jakie dawkowanie zostanie zalecone – jest już sprawą indywidualną.
(Inna rzecz, że podczas wizyty u alergologa lekarstwo również zostałoby dobrane adekwatnie do rodzaju i nasilenia alergii…) Do najpopularniejszych homeopatycznych środków przeciwalergicznych należą:
ALLIUM CEPA – cebula pospolita, stosowana na katar sienny; EUPHRASIA (świetlik)- homeopatyczne krople do oczu – zalecane przy stanach zapalnych spojówek, nadwrażliwości na światło oraz na pyłki; AMBROSIA – przy łzawieniu i swędzeniu oczu, podrażnieniu gardła, zatkanych drogach oddechowych, duszności astmatycznej, a także stanach zapalnych spojówek; ARSENICUM ALBUM – zalecany przy przewlekłym nieżycie nosa, skłonności do krwawień z nosa i do jego owrzodzeń, uporczywym kichaniu,
WYETHIA – trujące ziele, które jest wskazane w świądzie z tyłu nosa/podniebienia (powodującym suchy kaszel oraz przymus ciągłego odkrztuszania u uczulonego);
NUX VOMICA – zalecane przy wielokrotnym kichaniu (szczególnie rano) z obfitą wydzieliną z nosa oraz z niedrożnością nosa; PULSATILLA – stosowany w przewlekłych nieżytach nosa z zieloną lub żółtą wydzieliną, która nie jest drażniąca.
Homeopatyczne leki przeciwalergiczne dostępne bez recepty, także w internetowych aptekach, zawierają głównie wapno, hydrocortyzon oraz loratadynę. Wszystko w bardzo niskich stężeniach. Samemu należy zadecydować jaki rodzaj terapii będzie nam bardziej odpowiadał – czy zgodny z naturą i mniej inwazyjny, czy też oparty o syntetyczne leki, ale działający w szybszym tempie.

Podobne artykuły »

Polub nas na Facebooku! »