Homeopatia na alergię

Leki homeopatyczne

Homeopatia jest metodą leczenia wzbudzającą liczne kontrowersje, a mimo to od lat cieszy się popularnością. Do jej głównych zasad należą: leczenie podobnego podobnym (substancją, która u osoby zdrowej wywołałaby stan patologii), rozcieńczanie leków, oraz ich potencjonowanie (energiczne wytrząsanie roztworu). Jednym z rodzajów schorzeń, w którym wielu szuka ratunku właśnie w homeopatii są alergie.

Kontakt z lekarzem.

Chorzy cenią sobie szczególnie indywidualne podejście do każdego pacjenta. Konsultacje z lekarzem homeopatą odbywają się na ogół w przyjaznej atmosferze, wywiad jest przeprowadzany dokładnie, a leki są dobierane specjalnie dla niego. Nawet jeśli lekarz zaleci ogólny, popularny preparat, to już stężenie w nim składnika aktywnego (a więc stopień rozcieńczenia leku) oraz dawkowanie są modyfikowane w zależności od potrzeb pacjenta.

Preparaty i leki.

Do najczęściej zalecanych przeciwalergicznych preparatów homeopatycznych możemy zaliczyć środki jak np. Euphrasia (czyli popularny „świetlik”) – krople do oczu zalecane w zapaleniu spojówek, nadwrażliwości na światło oraz pyłki; Allium Cepa – zawierający cebulę pospolitą, stosowany na katar sienny; Ambrosia – popularny środek na zapalenie spojówek, łzawienie oczu, ale także podrażnienie gardła, zatkanie dróg oddechowych oraz duszności astmatyczne; Nux Vomica – zalecane przy kichaniu z obfitą wydzieliną oraz niedrożnością nosa; Pulsatilla – stosowany w nieżytach nosa, zwłaszcza przewlekłych, z gęstą wydzieliną. Leki przeciwalergiczne z grupy homeopatycznych są dostępne również bez recepty, także w Internecie. Należy jednak pamiętać, że składniki aktywne wystepują w nich w minimalnych stężeniach. Dlatego terapia taka nie dla każdego może być skuteczna. Dobrze jest więc przed jej rozpoczęciem rozważyć wszystkie alternatywy.

Podobne artykuły »

Polub nas na Facebooku! »