Homeopatia na alergię

Homeopatia jest metodą leczenia wzbudzającą liczne kontrowersje, a mimo to od lat cieszy się popularnością. Do jej głównych zasad należą: leczenie podobnego podobnym (substancją, która u osoby zdrowej wywołałaby stan patologii), rozcieńczanie leków, oraz ich potencjonowanie (energiczne wytrząsanie roztworu). Jednym z rodzajów schorzeń, w którym wielu szuka ratunku właśnie w homeopatii są alergie.

Kontakt z lekarzem.

Chorzy cenią sobie szczególnie indywidualne podejście do każdego pacjenta. Konsultacje z lekarzem homeopatą odbywają się na ogół w przyjaznej atmosferze, wywiad jest przeprowadzany dokładnie, a leki są dobierane specjalnie dla niego. Nawet jeśli lekarz zaleci ogólny, popularny preparat, to już stężenie w nim składnika aktywnego (a więc stopień rozcieńczenia leku) oraz dawkowanie są modyfikowane w zależności od potrzeb pacjenta.

Preparaty i leki.

Do najczęściej zalecanych przeciwalergicznych preparatów homeopatycznych możemy zaliczyć środki jak np. Euphrasia (czyli popularny „świetlik”) – krople do oczu zalecane w zapaleniu spojówek, nadwrażliwości na światło oraz pyłki; Allium Cepa – zawierający cebulę pospolitą, stosowany na katar sienny; Ambrosia – popularny środek na zapalenie spojówek, łzawienie oczu, ale także podrażnienie gardła, zatkanie dróg oddechowych oraz duszności astmatyczne; Nux Vomica – zalecane przy kichaniu z obfitą wydzieliną oraz niedrożnością nosa; Pulsatilla – stosowany w nieżytach nosa, zwłaszcza przewlekłych, z gęstą wydzieliną. Leki przeciwalergiczne z grupy homeopatycznych są dostępne również bez recepty, także w Internecie. Należy jednak pamiętać, że składniki aktywne wystepują w nich w minimalnych stężeniach. Dlatego terapia taka nie dla każdego może być skuteczna. Dobrze jest więc przed jej rozpoczęciem rozważyć wszystkie alternatywy.

Podobne artykuły »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Polub nas na Facebooku! »

Dekalog zdrowego żywienia »

ChrońSerce.pl »

Choroby serca zbierają coraz większe żniwo. Wielu ludzi, zamiast zastanowić się nad odpowiednią diet ...

Zawał serca to najpoważniejsze powikłanie choroby wieńcowej. Najczęściej jego ofiarą padają osoby pł ...

Serce nie lubi wysokiego poziomu cholesterolu, nadmiernego obtłuszczenia organizmu oraz dużej ilości ...

Wpływ pogody na nasz organizm – a zwłaszcza na serce jest znany od dawna. W ostatnich miesiącach nau ...

Serce nie lubi wielu rzeczy – otyłości, braku wysiłku fizycznego, palenia papierosów. Najpoważniejsz ...

Google+ »