Homeopatia na astmę

O lekach, które nie są lekami

Z jednej strony XX i XXI wiek przyniosły nieprawdopodobny wręcz rozwój medycyny oraz używanych do leczenia technologii. Z drugiej – nie słabnie popularność homeopatii, która w wielu kręgach bywa uważana za szarlatanerię. Mimo to wiele osób decyduje się właśnie na tę metodę leczenia, szczególnie w takich schorzeniach jak: infekcje, choroby alergiczne, bezsenność, bóle głowy, łagodne problemy trawienne oraz dolegliwości menopauzalne.

Homeopatia, a bezpieczeństwo.

Homeopatia jest metodą bezpieczną – ma bowiem za zadanie wzmacniać naturalne procesy obronne ludzkiego organizmu. Dawki leków są nie tylko minimalne, ale również silnie rozcieńczone (wedle zasady podobieństwa bowiem, określoną dolegliwość leczy się środkiem ,który wywołałby objawy danej choroby u osoby zdrowej).

Działanie.

Homeopatia działa łagodniej niż inne środki lecznicze (bazujące na substancjach chemicznych). Leki mogą mieć postać jedno – lub wieloskładnikową, przy czym te drugie działają skuteczniej – zawarte w nich substancje uzupełniają się i wzmacniają swoje działanie. Homeopatia, według swych zwolenników, usuwa nie tylko symptomy choroby ale także jej przyczyny. Leczenie astmy w oparciu o zasady hollistyczne opiera się na dążeniu do stanu równowagi całego organizmu.

Choroby przewlekłe.

Astma stanowi chorobę przewlekłą, w której dochodzi do stanu zapalnego dróg oddechowych. Towarzyszy jej nadreaktywność oskrzeli, uczucie ucisku w klatce piersiowej, intensywny kaszel

(zwłaszcza w godzinach wieczornych lub porannych), świszczący oddech. Atak astmy może być sprowokowany w wyniku: wysiłku, zdenerwowania, styczności z alergenem (alergeny roztoczy zawarte w kurzu, alergeny kota i inne) i innych sytuacji. Wedle lekarzy homeopatów terapia homeopatyczna jest najbardziej skuteczna właśnie w leczeniu chorób przewlekłych. Ponad to preparaty homeopatyczne mogą być stosowane w każdym wieku, nawet u niemowląt czy kobiet w ciąży (lub w okresie laktacji). Nie istnieje ryzyko przedawkowania – każdorazowo bowiem dawka oraz stężenie są dobierane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Można zdecydować się zarówno na zakup gotowego specyfiku, jak i na preparat przygotowany specjalnie dla nas przez doświadczonego homeopatę.

Podobne artykuły »

Polub nas na Facebooku! »