Homeopatia na torbiele jajników

Różne formy leków homeopatycznych

Torbiele są to pewnego rodzaju guzy, występujące w obrębie kobiecych narządów rozrodczych. Mogą mieć zarówno łagodny jak i złośliwy charakter – stąd bardzo ważne jest, by wcześnie poddać się pełnej diagnostyce. Czy istnieją pewne niepokojące objawy sugerujące torbiel? Owszem, choć stanowią one podstawę głównie do dalszych badań.

Niepokojące zaburzenia.

Zaniepokoić powinny nas: zaburzenia cyklu miesiączkowego, krwawienie między miesiączkami, bóle brzucha czy głowy, stres, omdlenia, bóle jajnika. Torbiele występują dość często, i zazwyczaj pojawiają się u kobiet miesiączkujących. Powstają w wyniku zaburzeń hormonalnych, kiedy pęcherzyk jajnikowy (podczas cyklu miesiączkowego) nie pęka i nie uwalnia komórki jajowej. Tworzy natomiast torbiel czynnościową, która może zaniknąć w kolejnym tylko, ale może też wzrastać – wtedy właśnie pojawiają się objawy. Nieleczona torbiel może prowadzić do groźnych powikłań, jak krwotok wewnętrzny, uszkodzenie jajników, niepłodność. Zdarza się ,że w formie torbieli rozwija się nowotwór.

Homeopatia, a schorzenia ginekologiczne.

Homeopatia jest stosowana nie tylko w terapii schorzeń lekkich – co może budzić pewne kontrowersje. Jej działanie w leczeniu schorzeń ginekologicznych, takich jak torbiele na jajnikach w dużej mierze zależy od indywidualnego przypadku. Popularnym w naszym kraju lekiem jest specyfik otrzymywany z żywotnika z rodziny cyprysowatych (popularnej tui). Preparat uzyskuje się z gałązek. Tuja u osób zdrowych działa bardzo toksycznie, jednak odpowiednio rozcieńczona może leczyć m.in. dolegliwości związane z owrzodzeniami, z zapaleniem pochwy, z polipami i torbielami na jajnikach, bóle okolic intymnych. Dawkowanie leku zależy od konkretnej pacjentki, podobnie jego stężenie (od codziennego podawania kilku granulek po podawanie wyższych potencji leku jedynie raz w tygodniu). Tuja stosowana w homeopatii ma wpływ na układ limfatyczny oraz na podstawowe mechanizmy obronne organizmu.

Podobne artykuły »

Polub nas na Facebooku! »