Homeopatia na trądzik

Homeopatia na trądzik

Trądzik to choroba skóry, która najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania. Wiąże się ze zmianami w gospodarce hormonalnej, oraz ze związanym z nimi wzmożonym wytwarzaniem przez skórę łoju. Objawem trądziku są różnego rodzaju grudki i zaskórniki. Powstają one w wyniku nakładania się na siebie zrogowaciałych komórek naskórka oraz wypełnianie przez nie przewodu wyprowadzającego gruczołów łojowych. W wyniku tego nadmiar łoju pozostaje w kanale łojowym.

Stan zapalny, a homeopatia.

Stan zapalny pojawia się z chwilą, gdy bakterie obecne w skórze rozmnażają się w zaskórniku i tworzy się duża, czerwona i bolesna zmiana skórna (popularnie nazywana pryszczem).
Homeopatyczne leki na trądzik bazują na twierdzeniu, że aby wyleczyć konkretne schorzenie, konieczne jest hollistyczne spojrzenie na organizm. W tym wypadku akurat pogląd ten jest bardzo bliski prawdy, jako, że zmiany trądzikowe są spowodowane m.in. zaburzeniami równowagi hormonalnej. Co zawierają homeopatyczne leki na trądzik?

Leki na trądzik.

Między innymi takie składniki roślinne jak pokrzyk wilczą jagodę czy siarkę (oczywiście w odpowiednio niskich stężeniach). Pokrzyk jest rośliną trującą, wspomaga terapię, o ile nie doszło jeszcze do ropiejących zmian. Siarka z kolei jest pomocna, jeśli poza zmianami skórnymi występuje lekki świąd. W najcięższej postaci, jaką mogą leczyć homeopatyczne środki stosuje się winian antymonylopotasowy – łagodzący zarówno ropne zmiany skórne, jak i dolegliwości bólowe, oraz minimalizujący trwałe ślady pozostawiane przez trądzik na skórze. Oczywiście jak w każdej terapii leki to nie wszystko. Trzeba również zadbać o kompleksową higienę, używanie kosmetyków o optymalnym pH, delikatne obchodzenie się z cerą, unikanie słonecznych promieni a także wspomożenie pielęgnacji odpowiednią dietą ( i jeśli to konieczne suplementacją mikroelementów).

Podobne artykuły »

Polub nas na Facebooku! »