Homeopatia odchudzanie

działanie leków homeopatycznych

Odchudzanie nie jest jedynie kwestią utraty zbędnych kilogramów. Proces ten powinien przebiegać całościowo – z uwzględnieniem tak fizycznych, jak i emocjonalnych (a nawet duchowych) uwarunkowań. Takie podejście do odchudzania ma właśnie homeopatia. Skupia ona się również na genezie problemu. Kurację odchudzającą powinna rozpoczynać konsultacja u specjalisty homeopaty.

Konieczny lekarz – terapeuta.

Pomaga on nie tylko ustalić plan dietetyczny, treningowy, oraz kurację lekami wspomagającymi proces redukcji wagi. Terapeuta opiera się przy tym na tak indywidualnych parametrach jak: uwarunkowania genetyczne, nawyki żywieniowe, prowadzony styl życia, ogólny stan zdrowia, a nawet ewentualne problemy emocjonalne.
Homeopatyczne środki odchudzające są dobierane w zależności od potrzeb pacjenta, aczkolwiek należy pamiętać, że ich działanie nie jest zbyt widoczne (a już na pewno leki te nie są w stanie zastąpić „porządnej” kuracji odchudzającej). Właściwie stanowią one w znacznej mierze pewną formę motywacji. Ich efektywność jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej, hamowanie apetytu czy pobudzanie przemiany materii jest raczej niewielka (z uwagi na śladowe ilości substancji czynnych w preparatach).

Homeopatyczne środki odchudzające. 

Stosowanie środków homeopatycznych ma sens jedynie (i to nawet zdaniem zwolenników tej formy terapii) w połączeniu z dietą, ćwiczeniami oraz redukcją stresu w życiu codziennym. Choć naukowo nie potwierdzono skuteczności tych preparatów (w końcu schudnąć można dzięki diecie i ćwiczeniom niezależnie od zażywanych „pigułek”). Homeopatyczne środki odchudzające mają jednak pewne zalety, przede wszystkim nie obciążają wątroby, z reguły nie wywołują też skutków ubocznych i mają naturalne pochodzenie (w ich składzie można znaleźć np. ekstrakty z aloesu, ananasa, octu jabłkowego, chrom organiczny, zieloną herbatę, karczochy czy morwę białą).

Podobne artykuły »

Polub nas na Facebooku! »