Kiedy nie pomoże ci homeopatia?

Kiedy nie pomoże ci homeopatia

Leki homeopatyczne cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób nie ufa tradycyjnom lekom, uważa, że lekarza często przepisują je bez powodu tylko dlatego, by pojechać na wakacje ufundowane przez firmy farmaceutyczne. Brak zaufania do konwencjonalnej medycyny zaowocował rozwojem homeopatii. Warto jednak pamiętać, że o ile w przeziębieniu stosowanie syropu z cebuli czy tabletek z czosnku może pomóc, o tyle nie zawsze leki homeopatyczne mogą zastąpić tradycyjne. Kiedy nie pomoże ci homeopatia?

Choroby nowotworowe

Są to na tyle poważne schorzenia, że potrzebne są nowoczesne leki. Owszem, są one toksyczne nie tylko dla komórek rakowych, ale zalety ich stosowania przewyższają wady. Tylko stosując leki antynowotworowe przepisane przez onkologa, poddając się radioterapii, operacji usunięcia guza etc., możesz odzyskać zdrowie i uniknąć śmierci z powodu raka. Żaden lek homeopatyczny nie pomoże ci w walce z chorobami nowotworowymi. Jeśli jakiś lekarz twierdzi inaczej, to znak, że masz do czynienia ze znachorem, a nie z medykiem wiernym przysiędze Hipokratesa. Nie ryzykuj swojego życia, lecząc raka ziółkami, lecz zaufaj onkologowi.

Borelioza

Niektóre kleszcze, których w Polsce z roku na rok przybywa z powodu ciepłych zim, są zakażone różnymi chorobami. Część z nich przenosi bakterię wywołującą boreliozę. Osoba, która zostanie zaatakowana przez kleszcza, po usunięciu tego owada powinna profilaktycznie otrzymać zestaw antybiotyków. Niestety, żadne zioła i leki homeopatyczne nie pomogą nam w walce z boreliozą. W jej przypadku skuteczne są jedynie antybiotyki, gdyż tylko te oddziałują na bakterie.

Angina

O ile wirusowe zapalenie gardła trzeba po prostu przeleżeć w łóżku, pijąc herbatę z cytryną i miodem oraz jedząc czosnek, o tyle angina wymaga interwencji lekarza. Jest zapaleniem gardła o podłożu bakteryjnym. Najczęściej anginę wywołuje gronkowiec złocisty. Stanowi on spore zagrożenie dla naszego organizmu. Dlatego też anginę leczy się, podając choremu antybiotyk. Tutaj także nie pomoże żaden lek homeopatyczny.

Nadczynność tarczycy

Jest chorobą związaną z nieprawidłową pracą gospodarki hormonalnej. Nie da się obniżyć stężenia hormonów tarczycy poprzez przyjmowanie leków homeopatycznych. Można tego dokonać, korzystając tylko z tradycyjnych leków i terapii oferowanych przez zakład medycyny nuklearnej.

Endometrioza

Jest chorobą autoimmunologiczną o nieokreślonej przyczynie. Homeopatia także niewiele pomoże w jej przypadku. W celu złagodzenia objawów endometriozy i jej przebiegu, lekarze na ogół przepisują tabletki antykoncepcyjne, które ograniczają rozrost endometrium w trakcie cyklu menstruacyjnego.

Cukrzyca

Zaburzenia w gospodarce węglowodanowej na ogół wymagają zmiany diety i podawania leków, w tym zastrzyków z insuliny. Homeopatia może być tutaj stosowana wspomagająco, ale nie zamiennie. Tylko zastrzyk z insuliny w przypadku zaawansowanej choroby jest w stanie obniżyć stężenie glukozy we krwi. Nie dokona tego żaden ekstrakt roślinny, aczkolwiek błonnik sprzyja utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy. Można go zatem stosować wspomagająco.

Zapalenie płuc

To poważna choroba, która nieleczona grozi śmiercią. Dlatego też nigdy jej nie lekceważ. W przypadku zapalenia płuc do akcji muszą wkroczyć antybiotyki. Bez nich chory nie powróci do pełni zdrowia, gdyż nic innego nie zwalcza równie skutecznie bakterii.

Zakażenie HIV, HCV

Homeopatia jest także bezsilna w przypadku zakażenia HIV czy HCV. W przypadku osób, u których wykryto obecność któregoś z tych wirusów, pomóc może tylko tradycyjna medycyna. Nosicielom wirusa HIV podaje się leki antyretrowirusowe, które są w pełni refundowane. Natomiast zakażonym HCV rybawirynę, która obniża stężenie wirusa w organizmie chorego.

Choroby weneryczne

Choroby weneryczne to poważna sprawa, w ich przypadku homeopatia także nie jest w stanie pomóc. Kiła, chlamydioza czy rzeżączka wymagają stosowania antybiotyków. Tylko one są w stanie wyeliminować całkowicie bakterie odpowiedzialne za infekcje. Bez antybiotyku choroba weneryczna będzie dalej postępować i wyniszczać organizm od środka. Jednocześnie osoba zmagająca się z infekcją będzie zakażać swoich kolejnych partnerów seksualnych.

Podobne artykuły »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polub nas na Facebooku! »