O zaletach leków homeopatycznych

O zaletach leków homeopatycznych

Zaliczana do dziedziny tzw. medycyny alternatywnej, wciąż krytykowana przez naukowców i budząca coraz większe zainteresowanie zarówno pacjentów, jak i wielu lekarzy. Homeopatia, kontrowersyjna, stara niemal jak sam ludzkość i w niewytłumaczalny sposób przynosząca poprawę stanu zdrowia. Czy wobec tego, można zapomnieć o zaletach leków homeopatycznych?
Szeroki wybór produktów homeopatycznych, pozwala na coraz dokładniejsze analizowanie ich wpływu na stan zdrowia, kondycję i samopoczucie osób, które zdecydowały się na tak niekonwencjonalną metodę leczenia. Jako metoda leczenia jest coraz chętniej stosowaną nie tylko przez chorych, ale i przez lekarzy. Jeszcze do niedawna, tego typu produkty zalecane były przez bioenergoterapeutów i innych osób, zajmujących się praktykowaniem medycyny alternatywnej.
Wiele osób dopatruje się coraz większej popularności homeopatii. Przyglądając się tematowi nieco bliżej, można odnaleźć dowody na to, że nawet osoby krytycznie nastawione do homeopatii, nie mogą podważyć jej skuteczności. Teoretycznie jej pozytywne oddziaływanie na pracę ludzkiego organizmu, jest całkowicie sprzeczne z zasadami logiki. Zdecydowana większość preparatów homeopatycznych, nie wykazała właściwości leczniczych podczas testów laboratoryjnych. Równocześnie, wciąż przybywa zadowolonych pacjentów i lekarzy, którzy coraz częściej powracają do naturalnych metod leczenia.
Do głównych zalet leków homeopatycznych można zaliczyć między innymi:
skuteczność, której potwierdzenia brak w testach, jednak w praktyce zweryfikowana przez lekarzy i pacjentów,
komplementarność, czyli równocześnie można stosować homeopatię z medycyną klasyczną, bez szkody dla organizmu,
nieszkodliwość, w przeciwieństwie do standardowych leków farmakologicznych, brak w homeopatii niepożądanych efektów ubocznych, łatwą dostępność – zdecydowana większość leków, dostępna jest bez recepty w niemal każdej aptece,
niski koszt leczenia – terapia homeopatyczna, zwykle jest tańsza niż stosowanie środków farmakologicznych.

Podobne artykuły »

Polub nas na Facebooku! »