Pielęgnacja dłoni

pielęgnacja dłoni

Sucha skóra dłoni to problem, z którym boryka się coraz więcej osób. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy na nasze dłonie negatywnie oddziałują ujemne temperatury i nadmiernie wysuszone powietrze na skutek użytkowania centralnego ogrzewania, ich skóra wymaga specjalnej opieki. Aby te przyczyny nie powodowały zbytniego przesuszenia, a niekiedy nawet rogowacenia skóry dłoni, należy zatroszczyć się o kompleksową ich pielęgnację – https://neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-doni/.

Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym elementom, jakich nie może zabraknąć w całościowym programie naprawczym dla suchych i zniszczonych rąk. Postaw na regularne nawilżanie Skóra dłoni jest wyjątkowo podatna na utratę wody, która powinna gromadzić się w jej głębokich warstwach. Aby zahamować ten proces, należy stosować systematycznie kremy do rąk o bogatym składzie, które pomagają odbudować fizjologiczną barierę hydrolipidową naskórka. W efekcie skóra staje się prawidłowa nawodniona, a jej poziom nawilżenia wyraźnie wzrasta. Starajmy się nakładać krem do rąk jak najczęściej, najlepiej po każdym myciu rąk.

Pamiętaj o rękawiczkach

W okresie zimowym podstawą dbałości o stan skóry dłoni powinno być codzienne noszenie rękawiczek. Rezygnacja z tego nawyku jest w stanie znacząco pogorszyć wygląd dłoni oraz doprowadzić do ich wysuszenia. Co więcej – dłonie bezpośrednio narażone na działanie mroźnego powietrza stają się nieestetycznie zaczerwienione oraz spierzchnięte, a w skrajnych przypadkach mogą nawet pojawić się poważne w skutkach odmrożenia. Do zadań specjalnych – maseczki Jeżeli codzienne nakładanie kremu nawilżającego to dla naszych dłoni za mało, warto rozważyć sięgnięcie po bogate maseczki odżywcze, których starannie wyselekcjonowana receptura powstała specjalnie z myślą o wymagającej epidermie rąk. Maseczki takie nakładać należy na noc, gdyż dzięki temu mogą one w pełni efektywnie zadziałać i dogłębnie zregenerować skórę dłoni. W duecie z maseczką warto stosować bawełniane rękawiczki, które zapewnią lepszą wchłanialność składników odżywczych.

Nie zaniedbaj peelingów

Twoje dłonie łatwo pierzchną, a skóra na ich powierzchni często rogowacieje?

Z tym problemem łatwo uporasz się przy pomocy specjalistycznych peelingów do skóry dłoni. Stosuj je regularnie raz w tygodniu, a szybko zauważysz wyraźną poprawę stanu skóry. Co więcej, skóra dłoni przy jej systematycznym peelingowaniu znacznie lepiej absorbuje wszelkie odżywcze kremy i maseczki. Pielęgnacja dłoni daje naprawdę fenomenalne rezultaty, jeżeli jest prowadzona regularnie i przy pomocy wysokiej klasy kosmetyków. Pamiętaj, że dłonie są Twoją wizytówką, dlatego zadbaj o ich nienaganną kondycję już dziś!

Tekst partnera

Podobne artykuły »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polub nas na Facebooku! »