Różne formy leków homeopatycznych

Różne formy leków homeopatycznych

Klasyczny podział leków homeopatycznych uwzględnienia przede wszystkim ilość zastosowanych w nim substancji aktywnych. W ten sposób uzyskujemy leki jednoskładnikowe oraz wieloskładnikowe (tzw. złożone). Zwykle dostępne są w postaci granulek lub kropli.
Najpopularniejszą formą leków homeopatycznych są granulki lub też mikrogranulki laktozy, które zostały nasączone odpowiednią kompozycją składników w formie roztworu. Preparaty te zwykle należy trzymać pod językiem, aż do momentu całkowitego rozpuszczenia. Istotne jest, by granulek nie połykać, ponieważ wchłanianie leku rozpoczyna się od śluzówek jamy ustnej. W ten sposób zwiększa się skuteczność ich oddziaływania.
Krople tworzone na bazie roztworu alkoholu i składników aktywnych, to równie często spotykana forma leków homeopatycznych. Najczęściej dostępne są w niewielkich flakonach (buteleczkach) o pojemności kilkudziesięciu mililitrów. W zależności od rodzaju leku, krople przyjmuje się w postaci nierozcieńczonej, lub rozcieńczony w odpowiedniej ilości wody. Standardowa, jednorazowa dawka kropli homeopatycznych, to 15-25 kropli. Częstotliwość ustalana jest indywidualnie i zwykle mieści się w przedziale od 1 do 5 razy dziennie.
Niezależnie od formy w jakiej dostępne są przyjmowane leki, należy pamiętać o właściwych odstępach od posiłków. Zaleca się, aby po przyjęciu dawki leku, odczekać ze spożywaniem jedzenia, co najmniej 30 minut. Czas ten jest dwukrotnie wydłużony, gdy leki podawane są po posiłku. O prawidłowym dawkowaniu określonego preparatu, można dowiedzieć się czytając załączoną do niego ulotkę.

Podobne artykuły »

Polub nas na Facebooku! »