Rozwój maluszka poprzez dotyk – wykorzystuj każdą szansę

kosmetyki dla niemowląt

kosmetyki dla niemowlątDotyk bliskiej osoby ma ogromną moc. Od pierwszych dni życia dziecka to właśnie głównie poprzez dotyk komunikujesz się ze swoim maleństwem, które nie widzi, nie słyszy, ale czuje. O wadze tego zmysłu może świadczyć fakt, że rozwija się on jako pierwszy już około 6-8 tygodnia ciąży. Świeżo upieczone mamy instynktownie wiedzą, że to właśnie tulenie, kołysanie, noszenie wpływa uspokajająco na nasze maluszki. Ale nie tylko – również pielęgnacja niemowlaka ma tu ogromne znaczenie.

Profesjonalne wsparcie

Firma Johnson’s Baby od wielu lat wspiera mamy w odpowiedniej pielęgnacji ich małych pociech. Profesjonalne, bezpieczne produkty zostały stworzone z myślą o delikatnej skórze niemowląt i małych dzieci. Dzięki nim każda kąpiel staje się niezastąpionym doznaniem i uspokajającym rytuałem, pobudzającym zarówno zmysł dotyku, jak i zapachu. Bo to właśnie w trakcie i po codziennej kąpieli, stosując delikatne kosmetyki dla niemowląt, nawiązujemy z naszym dzieckiem niepowtarzalną i głęboką więź. Oliwki pielęgnacyjne Johnson’s Baby, zarówno te tradycyjne, jak i żelowe, ułatwiają wykonanie łagodnego, wyciszającego masażu, który wspiera ten proces. Są hipoalergiczne, a nakładając je tworzysz idealną barierę ochronną dla delikatnej skóry swojego maluszka. Wystarczy, że po kąpieli będziesz delikatnie, kolistymi ruchami masowała klatkę piersiową, brzuszek, rączki i nóżki malucha, nawiązując z nim kontakt wzrokowy. To idealny moment na zaśpiewanie kołysanki lub innej wyciszającej piosenki.Produkty idealne do wykonania masażu znajdziesz na stronie producenta: http://www.johnsonsbaby.com.pl/products.

Zmysł dotyku – jak to działa

Badania potwierdzają, że delikatny dotyk buduje poczucie bezpieczeństwa – nie tylko u dzieci, ale również u osób dorosłych. Przytulanie, głaskanie, dotykanie, masowanie dają nie tylko przyjemne doznania, ale także wspierają budowanie więzi międzyludzkich i zaufania do innych. Aby to się stało, muszą być jednak spełnione odpowiednie warunki. Dotyk musi być przede wszystkim dostosowany do potrzeb drugiej osoby.  Masowanie nie może być  zbyt intensywne, a produkty dla niemowląt ułatwiają nam to zadanie. Właściwy, spokojny dotyk relaksuje, odpręża i daje jasny sygnał naszemu dziecku, że jest kochane. Badania dowiodły również, że dotyk pobudza wydzielanie hormonów szczęścia, czyli endorfin. Ponadto, dzięki dotykowi lepiej rozwijają się połączenia nerwowe, a więc mózg, a to ma już bezpośredni wpływ na inteligencję naszych dzieci.

Dzięki odpowiedniej technice i niewielkiemu wsparciu Johnson’s Baby możesz sprawić, że Twoje dziecko będzie rosło szczęśliwe, mądre i zrelaksowane. A przecież szczęśliwe dziecko, to szczęśliwa mama.

Tekst partnera

Podobne artykuły »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polub nas na Facebooku! »